Zaburzenia połykania w cystynozie nefropatycznej ad 7

Obejmują one zmianę konsystencji żywności, np. Pogrubienie żywności w celu zwiększenia czucia i oczyszczenia jej w celu łatwiejszego połykania. Ponadto umieszczenie bolusa pokarmowego bliżej tylnej części języka może zrekompensować osłabienie języka, schowanie brody w dół i do klatki piersiowej otworzy gardło, a wykonywanie ćwiczeń w zakresie przywodzenia krtani może pomóc w ochronie dróg oddechowych. Pacjentów można również uczyć, aby uzyskać dobrowolną kontrolę połykania. Długotrwałe leczenie cysteaminą może również okazać się skuteczne w zapobieganiu dalszemu uszkadzaniu mechanizmu połykania. Leczenie cysteaminą nie przyniosło mierzalnych korzyści u badanych przez nas pacjentów, prawdopodobnie ze względu na krótki czas trwania leczenia. Wydaje się, że długotrwała terapia doustna ogranicza akumulację cystyny w nerkach [6] i może to robić w tkankach mięśniowych odpowiedzialnych za połykanie. Weryfikacja tej hipotezy czeka na ocenę, za 10 do 15 lat, kohort pacjentów z cystynozą, którzy byli leczeni cysteaminą od wczesnego dzieciństwa. Nawet teraz trudności w połykaniu u starszych pacjentów z cystynozą sprawiają, że rozsądne jest rozważenie leczenia cysteaminą.3, 4
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni personelowi pielęgniarskie 9-go Zachodu i wydziałowi rehabilitacji w Centrum Klinicznym Narodowego Instytutu Zdrowia za ich oddaną pracę; oraz pani Carol Becker i pani Jacqueline Sharkey za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Rehabilitacyjnej, Warren Grant Magnuson Clinical Center, National Institutes of Health. Bethesda, Md. (BCS, EFE); University of Kentucky College of Medicine, Lexington (EFE); Sekcja Human Genetyki Biochemicznej, Oddział Genetyki Człowieka, Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, Bethesda, Md. (HCA, MDA, SGK, TCM, WAG); oraz Interinstitute Medical Genetics Program, Clinical Center, National Institutes of Health, Bethesda, Md. (HCA, MDA). Prześlij prośby o przedruk do dr. Gahla z Bldg. 10, Rm. 9S242, Oddział Genetyki Człowieka, Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, 9000 Rockville Pike, Bethesda, MD 20892.

[podobne: gastromed garwolin, gruczolak ząbkowany, zespol sweeta ]