Wojna o nerwy: żołnierze i psychiatrzy w dwudziestym wieku ad

Jego ostra krytyka opiera się na doświadczeniu podczas i po wojnach światowych. Już wcześniej widzieliśmy podobne zespoły, popełnialiśmy podobne błędy i czasami robiliśmy to lepiej. Powinniśmy również ustalić, dlaczego wielu weteranów o najgorszej historii narażenia radzi sobie dobrze bez leczenia. Shephard obala wiele uporczywych mitów, które, mam nadzieję, zostaną rozwiane przez powszechne czytanie jego książki. Przedstawia trudne lekcje, które są w ciągłym niebezpieczeństwie zapomnienia. Shephard oświetla zmagania twardych realistów klinicystów, na których ścieżce podążam z szacunkiem. W czasie I wojny światowej, a następnie ponownie od zera w czasie II wojny światowej, reali pracowali coraz bliżej bitwy, próbując różnych, ale prostych technik, aby zwrócić wielu żołnierzy zestresowanych do służby w okresie od kilku godzin do kilku dni. Ci żołnierze staliby się niepełnosprawni psychicznie, gdyby zostali ewakuowani. Najlepsi klinicyści realistyczni wykształcili liderów jednostek, ogólny personel medyczny i kapelanów, aby zmniejszyć psychologiczne i fizjologiczne przyczyny rozpadu wywołanego stresem i przywrócić wielu zestresowanym żołnierzom w swoich jednostkach, a nie w łóżeczkach medycznych. Chciałbym, żeby Shephard zawarł więcej historycznych szczegółów tego przedsięwzięcia.
W centrum walki i zdrowia behawioralnego w XXI wieku ( kontrola stresu ) znajduje się profilaktyka pierwotna i wczesno-wtórna na poziomie jednostki i społeczności. To samo powinno dotyczyć cywilnych programów społecznego zdrowia psychicznego i zarządzania traumą psychologiczną, która wyrosła z doświadczenia wojskowego. Lepsze interwencje zapobiegawcze mogą znacznie ograniczyć potrzebę trzeciego stopnia leczenia przypadków przewlekłych daleko w tyle walki lub po wojnie. Shephard opisuje mistrzowskie podejście do leczenia trzeciego stopnia, ponieważ zajmuje się wieloma innymi tematami interesu publicznego.
Mam nadzieję, że publiczna odpowiedź na A War of Nerves zachęci Shepharda do zakończenia pisania sagi o psychiatrii wojskowej po II wojnie światowej (zdrowie behawioralne). Wiem, że może znaleźć więcej złota, zaglądając głębiej w strumienie, które właśnie przejrzał w tej książce, badając dobrze przebadane izraelskie doświadczenia i rozwiązując specyficzne problemy misji pokojowych . Relacja Shepharda z pierwszej połowy sagi jest arcydziełem, ale druga połowa pozostaje do opowiedzenia.
James W. Stokes, MD
US Army, San Antonio, TX 78232

[więcej w: zwapnienie aorty brzusznej, choroba przeszczep przeciwko gospodarzowi, hipoglikemia u noworodka ]
[przypisy: leczenie eboli, zespol sweeta, cad kardiologia ]