Jatrogenna infekcja Prion

Prusiner1 i Roos2 (wydanie z 17 maja) nie wspominają o rozprzestrzenianiu prionów przez zanieczyszczone narzędzia chirurgiczne. Ponieważ priony nie są dezaktywowane przez zwykłe metody sterylizacji, procedury chirurgiczne mogą odpowiadać niektórym przypadkom sporadycznej choroby Creutzfeldta-Jakoba. 3 W odpowiedzi na to zagadnienie brytyjski Departament Zdrowia nakazał przeprowadzenie wszystkich zabiegów usuwania migdałków za pomocą pojedynczej korzystać z instrumentów i zidentyfikować inne procedury, w których należy stosować instrumenty jednorazowego użytku. Przyrządy nie powinny być ponownie używane po użyciu u pacjenta ze stwierdzoną lub podejrzewaną chorobą Creutzfeldta-Jakoba.
Ponieważ nierealistyczne jest oczekiwanie, że wszystkie instrumenty chirurgiczne i sprzęt zostaną zaprojektowane do jednorazowego użytku w przewidywalnej przyszłości, należy zwrócić szczególną uwagę na całkowite usunięcie substancji organicznej przed dezynfekcją termiczną.
Ian F. Laurenson, MD
Andrew S. Whyte, FRCS
Chris Fox, mgr inż.
Fife Acute Hospitals NHS Trust, Fife KY2 5AH, Wielka Brytania
ian. [email protected] scot.nhs.uk
3 Referencje1. Prusiner SB. Shattuck Lecture – choroby neurodegeneracyjne i priony. N Engl J Med 2001; 344: 1516-1526
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Roos RP. Kontrolowanie nowych chorób prionowych. N Engl J Med 2001; 344: 1548-1551
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Collins S, Law MG, Fletcher A, Boyd A, Kaldor J, Masters CL. Leczenie chirurgiczne i ryzyko sporadycznej choroby Creutzfeldta-Jakoba: badanie kliniczno-kontrolne. Lancet 1999; 353: 693-697
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powołanie się na artykuł (1)
[podobne: szczepionka rekombinowana, infekcyjne zapalenie wsierdzia wytyczne, zespol sweeta ]
[przypisy: puchar orlika, przeszczep przeciwko gospodarzowi, olx psy pomorskie ]